Нема лабаво со Гатузо: Жесток уште на првиот тренинг во Хајдук

Италијанскиот тренер Џенаро Гатузо (46) и неговиот стручен штаб ги поведо играчите на Хајдук во подготовките за новата сезона.

Фудбалерите вчера пристигнаа на стадионот Пољуд веќе во 8 часот, потоа извршија лекарски прегледи и се запознаа со новиот стручен штаб.

Гатузо потоа ги подели играчите во две групи, од кои едната беше на лекарски прегледи, а другата вршеше прелиминарни тестови на помошниот терен на стадионот Пољуд.

Веќе попладнето одработија нов тренинг на кој Гатузо очигледно не ги поштеди играчите на Хајдук.

Имено, еден навивач на Хајдук го снимал тренингот на Хајдук, а на видеото се слуша како легендарниот Италијанец им се дере на играчите.

Remote video URL

Сето тоа е потврда на неговите неодамнешни зборови кога рече дека нема да дозволи недисциплина, величење на поединечни играчи и играње за мали голови со пријателите во населените места.

Инаку, Хајдук во наредните денови ќе има два тренинзи дневно, а по првиот дел од подготовките во Пољуд, тимот на 1 јули ќе се пресели во Блед во Словенија.

реклама

Три најдобри протеини за здравo срце

Read more

Неделен хороскоп од 15 до 21 јули според руски астролог

Read more

Кој е идеалниот крвен притисок кон кој треба да се стремиме?

Read more

Се огласи Меланија Трамп: Монструм!

Read more

Фудбал

Шпанија го освои ЕУРО, Јамал урна рекорд на Пеле

Read more

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Read more

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Read more

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Read more
 

Спорт

Шпанија го освои ЕУРО, Јамал урна рекорд на Пеле

Читај повеќе
  • play_arrow

Алкарас го победи Ѓоковиќ и го освои Вимблдон

Читај повеќе

Ел Гази го победи Мајнц на суд: Милионска отштета бидејќи беше отпуштен поради Палестина

Читај повеќе

Судир на титаните на Вимблдон: Алкарас против Ѓоковиќ во реприза на ланското финале

Читај повеќе

Што предвидуваат обложувалниците за ЕУРО финалето меѓу Шпанија и Англија?

Читај повеќе

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Читај повеќе

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Читај повеќе

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе