Ненаситни за секс: Хороскопски знаци со најсилно либидо

Секој има различен сексуален апетит, но некои хороскопски знаци се познати по силното либидо и како ненаситни сексуални партнери.

Нив ги возбудува погледот, најмалиот допир или дури и начинот на кој кажувате одредени зборови.

СКОРПИЈА

Скорпиите имаат поголем сексуален апетит од сите други знаци. Нејзината жестока и страсна личност е видлива во сите аспекти на животот, особено во спалната соба. Сексот со неа е секогаш возбудлив, најмногу затоа што сака да пробува нови работи.

Сè што треба да направите е да се насмевнете на одреден начин, да ѝ дадете „значаен“ поглед или да ја допрете и таа веднаш ќе разбере на што алудирате и ќе ја прифати играта. Луѓето кои сакаат да се впуштат во сексуални авантури со Скорпиите подобро им е да имаат силно либидо и да бидат подготвени добро да се испотат во спалната соба.

БИК

За жена Бик, допирот е многу важен во сексот, а бидејќи сака да се држи за рака или постојано да го допира партнерот, нејзиниот сексуален нагон секогаш е силен.

Таа е многу тврдоглава и никогаш нема да признае дека е иницијатор за секс, но и двајцата сте свесни дека таа секогаш ве намамува и индиректно алудира на секс. Нејзиниот сексуален нагон е од физичка природа, затоа обрнете внимание на допирање, галење, па дури и сензуална масажа.

ОВЕН

Овенот сака добар физички предизвик и нема подобар предизвик од сексот, нели? Сексуалниот апетит на Овен предизвикува чист адреналин. Жената Овен обожава да победува, а сексот со неа е секогаш полн со страст, игри и експериментирање.

Овие жени се исклучително страсни, а тоа и во изобилство го покажуваат во спалната соба. Нивниот сексуален апетит се чини дека е поврзан со палавоста и желбата за игра.

реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Read more

Љубов и секс

Кoга треба да му кажете на партнерот дека сакате развод?

Read more

Петте најдобри секс совети за жени

Read more

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Read more

Четири лаги за жените во кои мажите веруваат

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Докторка открива зошто децата не треба да спијат во соба со отворена врата

Читај повеќе

Кога гледањето фудбал е опасно по здравјето?

Читај повеќе

Како менопаузата го менува мозокот на жената?

Читај повеќе

Што прават бебињата додека се во стомакот на мајката?

Читај повеќе
  • play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Тиквички: Омилениот летен зеленчук кој нуди неверојатни здравствени бенефити

Читај повеќе

Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Читај повеќе

Пет причини да заминете на одмор на планина

Читај повеќе