Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Околу 300 делфини приредија незаборавна глетка во Калифорнија. „Стампедото“ од делфини е снимени во јужниот дел на Калифорнија од група набљудувачи на китови.

Делфините пливале во група од 300 единки, движејќи се многу брзо. Причина за нивното брзо движење би можело да биде бегство од предатори, лов или средба со друга група делфини.

реклама

Чек дис аут

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more

Трамп имал „копче за кока-кола“ во Овалната соба, Бајден го отстрани

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more