Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Netflix го објави официјалниот трејлер за серијата „The Haunting of Bly Manor“.

Серијата е продолжение на хорор-серијата од 2018 година „The Haunting of Hill House“.

Овојпат дејството се случува на имотот Bly Manor, каде ќе се запознаеме со приказните на тамошните станари, живи и мртви. Дејството ги следи дадилката Дени Клејтон (Пендрети), која е ангажирана да се грижи за Мајлс и Флора Вингрејв, деца без родители кои живеат на зафрлениот селски имот. Во моментот кога ќе пристигне таму, таа ќе забележи дека селскиот имот Bly e опседнат од духови. 

Премиерата на серијата е закажана за 9 октомври.

Читајте следно: Дали Bly Manor ќе ги задоволи фановите на „The Haunting of Hill House“?

реклама

Филм & ТВ

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

По две тешки дијагнози, Мајкл Џ. Фокс објави крај на кариерата

Read more

Официјален трејлер за „The Ripper“

Read more

Најгледаната серија на Netflix не престанува да добива пофалби

Read more

Нови видеа

play_arrow

Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Read more
play_arrow

Погледнете како F-22 Raptor ѝ пркоси на гравитацијата

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Чоколадни крофни

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионот на духови во Валенсија?

Read more
play_arrow

Модна приказна: Костимите во четвртата сезона на „The Crown“

Read more
play_arrow

Германска реклама за борба против COVID-19 стана хит на интернет

Read more
play_arrow

„The Surgeon's Cut“ - нова документарна серија на Netflix

Read more
play_arrow

10 раси на кучиња што се најлесни за дресирање

Read more
play_arrow

Каде се сега: Седумте најмлади играчи на ЕУРО 2008

Read more
play_arrow

Како се менувало човечкото лице низ еволуцијата?

Read more
play_arrow

Топ 10 комедии за кои сте заборавиле дека се одлични

Read more
play_arrow

Новиот филм за Том и Џери ќе ги оживее спомените од детството

Read more