Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Фернандо Торес пред три години ја заврши успешната играчка кариера, но како и многу негови колеги остана во фудбалот. 

Работи како помлад тренер на Атлетико Мадрид, но не ја запостави физичката форма. Всушност, 38-годишниот Торес неверојатно го трансформираше фудбалерското тело со редовни посети во теретана.

Денеска Торес повеќе личи на бодибилдер отколку на фудбалер, тренира секој ден, а освен што редовно крева тегови, почна и со бокс. Пред два дена, Шпанецот објави видео од теретана на кое се гледа како го обликува своето тело и ги воодушеви обожавателите кои велат дека е „ѕвер“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by spAce by 9F (@space9f)

Фернандо Торес почна да игра фудбал во Атлетико Мадрид, за кој во два наврати одигра 392 натпревари и постигна 128 голови. Како 23-годишен, тој во 2007 година отиде во Ливерпул, за кој одигра 172 натпревари и постигна 45 гола со 35 асистенции, пред да се пресели во Челси и да постигне 81 гол и 20 асистенции на 142 натпревари.

За шпанската репрезентација одигра дури 110 натпревари и постигна 38 гола, а кариерата ја заврши во јапонскиот Саган. Од 2021 година го предводи јуниорскиот тим на Атлетико Мадрид.

реклама

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Read more

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција запленет 161 кг кокаин во Солун

Read more

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Фудбал

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Read more

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Read more

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Read more

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Елмас доби специјален подарок од Наполи – Златното стапало на Марадона

Читај повеќе

Од понеделник во продажба билетите за Македонија - Украина

Читај повеќе

Алушовски го презеде кормилото на ГРК Охрид

Читај повеќе

Скандалозно исфрлен фоторепортер од Ролан Гарос

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос си заминува од ПСЖ, се прости со емотивна порака

Читај повеќе
  • play_arrow

Кениска атлетичарка го собори светскиот рекорд на 1.500 метри, па се расплака

Читај повеќе

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Читај повеќе