НБА 2022/2023

Незапирливиот Јокиќ оствари нов трипл-дабл, трет во низа

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ оствари нов трипл-дабл учинок во НБА лигата во победата на Денвер Нагетс против Атланта Хокс со 128:108.

URL

Ова беше деветти трипл-дабл учинок за центарот на Србија на последните 11 натпревари, трет по ред, што само уште еднаш покажува дека е најдобар играч во НБА сезонава и дека е едноставно незапирлив за сите противничките тимови.

URL

Натпреварот одигран ноќеска против Атланта на домашен терен го заврши со 14 поени, што е малку поскромно од она што сме навикнати од него, но имаше 18 скока и 10 асистенции. Најефикасен во својот тим беше Мареј, кој постигна 41 поен.

Remote video URL

Резултати:

Бруклин Нетс - Вашингтон Визардс 125:123
Њу Орлеанс Пеликанс - Лос Анџелес Лејкерс 131:126
Детроит Пистонс - Феникс Санс 100:116
Њујорк Никс - Лос Анџелес Клиперс 128:134
прод.
Чикаго Булс - Портланд Треил Блејзерс 129:121
Милвоки Бакс - Мајами Хит 123:115
Оклахома Сити Тнадер - Хјустон Рокитс 153:121
Голден Стејт Вориорс - Далас Маверикс 119:113

Табела:

Standings provided by Sofascore
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

При полициска акција на наплатна рампа кај Тетово запленето големо количество дрога

Read more

Кошарка

Прв трипл-дабл во кариерата за Инграм, со совршена игра испиша историја

Read more

Јокиќ го надмина Дончиќ во 30/10/5, Словенецот испиша историја за Мавс

Read more

Историски НБА натпревар за Адетокунбо

Read more

Перкинс: Клиперс ќе стигне до финалето на НБА

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Ветеранот Миура се врати во Европа - како изгледа играње фудбал на 55 години?

Читај повеќе

Пролет е сензацијата во ракометниот Куп на Македонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Кејн стана најдобар стрелец во историјата на Англија

Читај повеќе

Шок во Минхен: Баерн го отпушти Нагелсман и го ангажира Тухел

Читај повеќе

Елмас: Најважно е што победивме

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трипл-дабл во кариерата за Инграм, со совршена игра испиша историја

Читај повеќе

Дибала ќе го тужи Јувентус за повеќе од 50 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси игра мал фудбал во новата хит реклама

Читај повеќе

Барди: Многу е важно да почнеме со победа

Читај повеќе