Ник Кејв изгуби уште еден син

Фронтменот на Bad Seeds, Ник Кејв, потврди во изјава за NME дека неговиот 31-годишен син Џетро починал овој викенд.

„Со тага потврдувам дека мојот син Џетро почина. Ќе бидеме благодарни ако ја почитувате нашата приватност во овие моменти“, изјави Кејв за NME.

Во 2015 година, Кејв изгуби уште еден син, тогаш 15-годишниот Артур, кој падна од карпа во Брајтон.

Џетро е роден во Мелбурн во 1991 година и дури на осум години дознал дека Кејв му е татко. Беше модел, актер, а работеше и како фотограф. Минатиот месец тој заврши во затвор поради напад на мајка му Бо Лезенби, а според извештаите на локалните медиуми, на Џетро му била дијагностицирана шизофренија.

Ник Кејв има уште два сина, Ерл (21) од бракот со Сузи Бик и Лук (30) од бракот со Вивиан Карнеиро.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Музика

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Read more

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Read more

Ник Кејв изгуби уште еден син

Read more

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • filter

„Анплагд“ настап во живо на Били Ајлиш во Соработка со Telekom Electronic Beats

Читај повеќе

Зеленски: Евровизија ќе ја организираме во Мариупол

Читај повеќе

Ник Кејв изгуби уште еден син

Читај повеќе
  • play_arrow

Туристичка фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Пинк Флојд“ по 30 години објавија нова песна - за поддршка на Украинците

Читај повеќе
  • play_arrow

Светската историја од мачкина перспектива

Читај повеќе
  • play_arrow

Едно ти, едно јас, Крали Марко набаци

Читај повеќе