Nike објави нова реклама со најпознатите спортисти во светот

Во новата реклама на Nike, со наслов „Unlimited You“, се појавуваат некои од најпознатите спортисти на денешницата. Оваа реклама е дефинитивно една од најдобрите што досега сте ги виделе.

Наратор е Оскар Ајсак, а во рекламата се појавуваат Серена Вилијамс, Нејмар, Кевин Дурант и други. Рекламата започнува со снимки од спортисти аматери кои еден ден ќе постигнат голем спортски успех.

„Сите овие спортисти се ужасни сега, но еден ден ќе бидат познати спортисти“, вели нараторот.

реклама

Реклами

Coca-Cola ја објави новата божикна реклама

Read more

Реклама која е премногу секси за Велика Британија и за Швајцарија

Read more

Замислете Снуп Дог да ви достави храна до дома

Read more
Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Корона клише - Сите реклами за време на пандемијата се исти

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 HIIT вежби за топење на масните наслаги на стомакот

Read more
play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Read more
play_arrow

Неверојатни факти за планетата Земја

Read more
play_arrow

Моментот кога Торнадо беснее низ Колорадо

Read more
play_arrow

Зошто луѓето немаат крилја или што е невозможно во еволуцијата?

Read more
play_arrow

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Десет намирници што треба да се избегнуваат

Read more