Николас Кејџ одлучи - никогаш нема да се пензионира

Го гледаме Николас Кејџ на големите и малите екрани од 1981 година, и актерот не планира да го промени тоа. Тој изјави дека никогаш не сака да се повлече од актерството.

Во интервју за Entertainment Weekly, актерот објасни дека е најсреќен кога се подготвува за улога.

„Тоа не може да се случи“, рече Кејџ на тема пензија.

„Кога го правам она што го работам на филм е како да имам ангел чувар за мене и тоа ми е потребно. Поздрав сум кога работам, ми треба позитивно место за да го изразам моето животно искуство, и тоа ми го дава снимањето филмови“, вели актерот.

„Значи, никогаш нема да се пензионирам. До каде сум сега, на 117 филмови?“, одлучен е тој.

На луѓето кои му велат премногу работи, Кејџ им одговара: „Сакам да работам, здраво е, среќен сум кога работам... инаку, момци како Богарт снимија стотици филмови“.

Најновиот филм на Кејџ е „The Unbearable Weight of Massive Talent“, во кој тој игра „многу невротична верзија на себе“, но одбива да го гледа, и покрај тоа што му кажале дека е „навистина добар филм“.

Remote video URL
реклама

Нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Read more

Најскапиот руски автомобил се распродаде за само неколку дена

Read more

Која е новинарката што го збуни Путин?

Read more

Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Read more

Филм & ТВ

Расте бројот на нови претплатници на Netflix поради „Squid Game“

Read more

Мадона го довршува сценариото за филмот за нејзиниот живот

Read more

Официјален трејлер за психодрамата „The Lost Daughter“

Read more

Секси милионерки: Кои се десетте најбогати порно ѕвезди?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Расте бројот на нови претплатници на Netflix поради „Squid Game“

Читај повеќе

Мадона го довршува сценариото за филмот за нејзиниот живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за психодрамата „The Lost Daughter“

Читај повеќе
  • filter

Секси милионерки: Кои се десетте најбогати порно ѕвезди?

Читај повеќе

Мел Гибсон ќе се појави во мини серија за Џон Вик, фановите разочарани

Читај повеќе

Северна Кореја со критика за Squid Game: Пекол во кој луѓето без пари се како шаховски фигури за богатите

Читај повеќе

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Серијата „You“ ја престигна „Squid Game“ и моментално е најгледана на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: Хоророт „Halloween Kills“ директно на врвот

Читај повеќе