Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Поминаа 12 години откако компанијата го претстави легендарниот модел 370Z, а сега го објавија неговиот наследник.

По многу рендери и гласини, од Nissan со тизер го најавија новиот спортски автомобил. Видеото кое е објавено на YouTube каналот на Nissan го покажува асортиманот на новите модели кои ќе се појават во наредниот период.

Планот на компанијата е да претстават 12 модели во наредните 18 месеци, а еден од нив ќе биде и наследникот на моделот 370Z.

Сè уште нема детали за моделот Z, но гласините велат дека ќе ја носи ознаката 400Z. Ќе го придвижува 3,0-литарски V6 мотор кој ќе развива 400 коњски сили. Во понуда ќе бидат мануелен и автоматски менувач.

Remote video URL
Тагови
реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Авто новости

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Read more

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Read more

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Read more

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Read more

Автомобили

  • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го освежи својот најпродаван SUV

Читај повеќе

Откажан Саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави освежениот модел Q5 SUV

Читај повеќе
  • filter

Произведен последниот Bentley Mulsanne

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Audi A6 Allroad

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Светска премиера на Opel Mokka-e

Читај повеќе

Добредојдовте во новата ŠKODA Octavia

Читај повеќе
  • filter

Volkswagen го претстави освежениот Arteon

Читај повеќе