Нојер го одби предлогот на Баерн за нов договор

Голманот на тимот од Минхен се сака да потпише нов договор под условите кои ги нудат „Баварците“, па сега неговата иднина станува неизвесна.

Баерн му понудил нов договор на Мануел Нојер, но само со продолжување на една година. Сегашниот договор на Нојер истекува во јуни 2021 година, а управата на минхенскиот клуб му понудила договор до јуни 2022, односно плус само една година, пренесува Bild.

Нојер утре ќе полни 34 години и веројатно во Баерн се скептични околу тоа на кое ниво ќе биде неговата форма во иднина и затоа не сакаат да ризикуваат со подолг договор, туку планом им е секоја година да му нудат нов на по една година. Мануел барал нов договор до јуни 2024 година.

Репрезентативниот голман на Германија е во Баварија од летото 2011 кога дојде од Шалке, неговиот матичен клуб.

реклама

Расте бројот на новозаразени во Грција и Албанија

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Германија: Задолжителен ковид тест за сите кои влегуваат во земјата од високоризични региони

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Фудбал

Премиер лигата се враќа на три измени

Read more

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Read more

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Read more

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Read more

Спорт

Премиер лигата се враќа на три измени

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Читај повеќе

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Читај повеќе

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе