Нојер го одби предлогот на Баерн за нов договор

Голманот на тимот од Минхен се сака да потпише нов договор под условите кои ги нудат „Баварците“, па сега неговата иднина станува неизвесна.

Баерн му понудил нов договор на Мануел Нојер, но само со продолжување на една година. Сегашниот договор на Нојер истекува во јуни 2021 година, а управата на минхенскиот клуб му понудила договор до јуни 2022, односно плус само една година, пренесува Bild.

Нојер утре ќе полни 34 години и веројатно во Баерн се скептични околу тоа на кое ниво ќе биде неговата форма во иднина и затоа не сакаат да ризикуваат со подолг договор, туку планом им е секоја година да му нудат нов на по една година. Мануел барал нов договор до јуни 2024 година.

Репрезентативниот голман на Германија е во Баварија од летото 2011 кога дојде од Шалке, неговиот матичен клуб.

реклама

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Заев: Бројките на новозаболени се директна последица од неработењето на Чулев

Read more

Жива музика, играње на маса, гушкање, што сè затекнаа пазарните инспектори синоќа?

Read more

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Фудбал

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Read more

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Read more

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Read more

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Read more

Спорт

  • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Влезот на Коби Брајант во Куќата на славните одложен за 2021

Читај повеќе

Комити: Дајте му на Вардар да игра во Европа

Читај повеќе

Ериксен и Шмајхел нудат получасовен онлајн тренинг

Читај повеќе

Конор Мекгрегор: Јас сум најголем ММА борач на сите времиња

Читај повеќе