Норис го продолжи договорот со Мекларен

Ф1
МИА
/ 19.05.2021 / 19:49

Британскиот возач во Формула 1 Ландо Норис потпиша денеска нов договор со тимот на Мекларен.

Тимот на Мекларен не наведе детали околу новиот договор, но 21-годишниот Норис со сигурност ќе остана во екипата и по 2022 година, во тандем со Даниел Рикардо.

Норис е дел од Мекларен од 2017 година, а сезонава, спроти претстојната трка за Големата награда на Монако, е на четврто место во генералниот пласман, освојувајќи бодови на последните девет трки.

Клупскиот колега на Норис, 31-годишниот Рикардо претходно потпиша договор на уште три години со Мекларен.

– „Поврзувањето“ на двајцата возачи и по 2022 година е потврда на стабилноста и претставува натамошен чекор напред во долгорочниот план на екипата да се натпреварува со најдобрите, соопшти Мекларен.

реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Ф1

Мик Шумахер го возеше Jordan 191 - првиот болид на татко му

Read more

Ред Бул ангажираше адвокат да го испита судирот меѓу Верстапен и Хамилтон

Read more

Болидот на Хамилтон продаден за 4,8 милиони фунти

Read more

Хамилтон: Нема зошто да му се извинувам на Верстапен

Read more
 

Спорт

Георгиевски: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот ќе биде златен

Читај повеќе

Пречек на Дејан Георгиевски на плоштадот „Македонија“ (ВО ЖИВО)

Читај повеќе

Мојсовски: Георгиевски освои сребро, но за нас тој е златен

Читај повеќе

Дејан се врати дома: Овој успех не е само за мене, туку за цела Македонија

Читај повеќе

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе