Норвешка убавица: Фрида Асен

Б.С.Б.
/ 03.10.2022 / 16:20

Русокосата убавица од Норвешка, Фрида Асен, во јули се омажи за италијанскиот бизнисмен, 36-годишниот Томи Киабра. Во интервју за Vogue таа опиша како сфатила дека токму тој е мажот со кој сака да го мине остатокот од животот.

Нивната љубовна приказна почнала со неверојатно патување на Хималаи, а кулминирала со спектакуларна дводневна венчавка во Портофино, на 14 јули.

„Томи ме повика на еднодневна хајкинг тура на Хималаи, а се познававме само неколку месеци. На Хималаите се беше многу интензивно, и физички и емоционално и во тој момент сфативме дека заедно можеме да пребродиме што било. Тоа нѐ зближи, таму се вљубивме вистински еден во друг“, вели Фрида.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Frida Aasen (@frida_aasen)

Норвешката манекенка има работено за најголемите имиња од модната индустрија, меѓу кои и Victoria's Secret.

Брачната двојка патува низ целиот свет, а се запознаа во 2019 година. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Frida Aasen (@frida_aasen)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Frida Aasen (@frida_aasen)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Frida Aasen (@frida_aasen)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Frida Aasen (@frida_aasen)

Тагови
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Стил

Лонгорија со новиот имиџ го привлече вниманието на Модната недела во Париз

Read more

Што гледавме на првиот ден од Моден викенд Скопје?

Read more

На 53 години Наоми Кембел покажа како се оди на писта во Милано

Read more

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Read more
 

Магазин

Кое време од денот е најдобро за секс?

Читај повеќе
  • play_arrow

Канаѓанец го собори светскиот рекорд за брзо јадење лути пиперчиња

Читај повеќе

Зошто треба да ја миеме бананата пред да ја излупиме?

Читај повеќе

Лекари објаснија што се случува во телото кога ќе се откажеме од кафе

Читај повеќе
  • filter

Ретро-футуризам: Илон Маск гради мегабензинска станица со кино и ресторани каде ќе работат роботи

Читај повеќе

Заеднички живот: Дали сте подготвени да се преселите под ист покрив?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Читај повеќе
  • filter

Скопски моден фестивал и Моден викенд Скопје го размрдаа модерно Скопје

Читај повеќе

Особини по кои ќе ги препознаете емоционално незрелите родители

Читај повеќе