Нов циклус на Smart Start, студентска програма за професионален развој во Телеком

Почнува вториот циклус на Smart Start – студентска програма на Македонски
Телеком. Ова е можност, а воедно и предизвик за професионален развој и
практично искуство за студентите коишто ќе работат на конкретни проекти под
лидерство на врвни професионалци.

Програмата е наменета за студенти од втора година до крајот на дипломските
студии, како и за постдипломците, и се состои од 14 атрактивни проекти од областа
на дигиталната трансформација. Опсегот на теми е широк и опфаќа повеќе деловни
области: техника, ИТ, економија, маркетинг, е-бизнис, комуникации, аналитика на
податоци, управување со производи итн.

Со учество во проектите, студентите ќе создаваат напредни дигитални услуги со
врвна технологија, но ќе учат и агилно работење и дизајнерско размислување,
коишто се високо ценети на пазарот на трудот.

Со Smart Start, младите имаат можност да го почувствуваат ритамот на работа во
една голема интернационална компанија којашто е лидер во својата индустрија, но и
да ја почнат својата кариера во Телеком. Програмата нуди извонредни можности и
отвора простор за развој на млади талентирани кадри.

Повеќе информации на следниот линк.

реклама

НАЈДИ МЕ - Систем за рано предупредување за исчезнати деца во Македонија

Read more

Како правилно се јаде јапонско јаболко?

Read more

Ибра: Имам толку многу пари, а брат ми не успеав да го спасам

Read more

Ретрограден Меркур им ги враќа бившите на 4 хороскопски знаци

Read more

Промо

Празници се ближат! Coca-Cola го најавува караванот што го прославува духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

10 години во Singular низ призмата на првите вработени во македонската канцеларија

Read more

Овие празници Coca-Cola го слават духот на Дедо Мраз во сите нас

Read more

Есенска „генералка“ – брзо, лесно и економично до блескав дом

Read more
 

Ново

Јавниот превоз утре и задутре со изменет режим

Читај повеќе

Четката за заби треба темелно да се мие еднаш неделно

Читај повеќе
  • play_arrow

Левица: Трамвај наместо БРТ на Шилегов, конечни место половични решенија

Читај повеќе

Путин испрати предупредување до Западот

Читај повеќе

Цената на литиумот падна за 75%, а електричните автомобили сѐ уште се прескапи

Читај повеќе

Комуналците од Тетово излегоа на штрајк поради неисплатени плати

Читај повеќе

Верстапен прекрши непишано правило, не ги честеше колегите вечера

Читај повеќе
  • filter

28 ноември 1912, Албанија прогласила независност од Отоманското Царство

Читај повеќе

Посебен режим на сообраќај на 29 и 30 ноември во Скопје

Читај повеќе