Нова апликација за запознавање ги спојува луѓето со исти фитнес навики

Благодарение на нова апликација, Австралијците отсега ќе можат да си ја најдат сродната душа која има исти фитнес и прехранбени навики.

Во Австралија е лансирана апликацијата Fitafy, која се фокусира на здравјето и фитнесот и ги спојува луѓето кои имаат заеднички интереси по овие две работи.

Штом еднаш двете личности кликнат „Да“, добиваат известување дека си одговараат и можат да си го закажат првиот состанок. Корисниците можат да си побараат партнер користејќи филтри како што се трчање, кросфит, дигање тегови и слично, како и според навиките во исхраната.

Заслужен за развој на апликацијата е Брендан Мекормак кој призна дека луѓето постојано барале совети преку социјалните мрежи, како да запознаат други фитнес ентузијасти.

Апликацијата месецов стана достапна на подрачјето на Австралија, а во текот на 2021 година ќе биде достапна за сите земји.

реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Софтвер

Милиони Android смартфони пред голем проблем - Дали е вашиот меѓу нив?

Read more

Како да активирате темен режим на Facebook за iPhone

Read more

Кои апликации собираат најмногу лични информации?

Read more

Нова апликација за запознавање ги спојува луѓето со исти фитнес навики

Read more

Гик

Распишан тендер за научна студија за влијанието на 4G и 5G мрежите врз здравјето и околината

Читај повеќе
  • play_arrow

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Читај повеќе
  • play_arrow

Универзумот наместо да се лади, се загрева: Дали ќе има „Големо спалување“?

Читај повеќе
  • filter

Poco го претстави новиот смартфон M3 со одлична батерија

Читај повеќе

Можат ли кучињата да намирисаат COVID-19?

Читај повеќе
  • play_arrow

Откачена биологија: Сѐ што не сте знаеле за интелигентните октоподи

Читај повеќе

Војници на иднината: САД работат на систем за читање мисли

Читај повеќе

Феномен што не познава граници: Популарната серија ги „запали“ апликациите за шах

Читај повеќе
  • play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Читај повеќе