Новак Ѓоковиќ повеќе нема коронавирус

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена оздравеа од коронавирусот.

Минатиот вторник сопружниците Ѓоковиќ соопштија дека првичните тестови што им биле направени по враќањето од ревијалниот турнир во Задар покажале дека се позитивни на COVID-19.

Според последните тестови за COVID-19 што ги направија вчера и чии резултати беа објавени денеска, двајцата се негативни на коронавирусот.

„Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга јелена се негативни на COVID-19. Тоа го покажаа резултатите од последните ПЦР тестови што двајцата ги направија во Белград. Новак и Јелена не чувствуваа никакви симптоми на вирусот, а се тестираа по претходен договор со лекарите. Изминатите 10 дена, од враќањето од Задар, двојката ја помина во изолација, следејќи ги сите протоколи и мерки за безбедност поврзани со COVID-19“, соопшти ПР тимот на Ѓоковиќ.

реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Пронајдено обесено момче на кејот на Вардар

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Read more

Тенис

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Read more

Ник Кириос ќе го пропушти УС Опен

Read more

Барти ќе го пропушти УС Опен

Read more

АТП со важна промена во системот за рангирање

Read more

Спорт

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Читај повеќе

Викендов почнува 30. сезона во македонската фудбалска лига

Читај повеќе

Вечер и утре продолжува Лигата на шампионите

Читај повеќе

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Читај повеќе
  • play_arrow

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Читај повеќе

Премиер лигата се враќа на три измени

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Читај повеќе

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе