Новата опција на Netflix e корисна, но „јаде“ многу меморија

Апликацијата Netflix додава нова опција за мобилни телефони, која автоматски ќе презема содржини засновани на вашата историја на гледање.

Планирано е на почеток само корисниците на Android да ја имаат оваа функција и се претпоставува дека ќе наидат на позитивни реакции.

Прашањето е како тоа ќе влијае на меморијата на уредот, но се чини дека ова е објаснето до одреден степен.

URL

Корисниците кои сакаат ова автоматско преземање ќе треба самите да ја овозможат опцијата. Тогаш ќе треба да изберат колку меморија сакаат да му дадат на Netflix - 1GB, 3GB или 5GB.

Целиот каталог е достапен за преземање, но, се разбира, некои преземања ќе мора да бидат ограничени поради лиценцирање.

Тагови
реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Филм & ТВ

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Read more

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Read more

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more

Меколи Калкин стана татко

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Официјален трејлер за „Those Who Wish Me Dead“ со Џоли

Читај повеќе

Џенифер Анистон ќе стане мајка на 52 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Читај повеќе

Меколи Калкин стана татко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бокс-офис: „Godzilla vs. Kong“ втор викенд на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Читај повеќе

Бенедикт Камбербач мисли дека бил нулта ковид пациент

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Читај повеќе