Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Мадалина Генеа, романската актерка и модел која многумина ја сметаат за најубавата жена во светот и ја нарекуваат новата Софија Лорен, блесна на црвениот тепих во Кан.

35-годишната актерка на филмскиот фестивал се појави во свечен кафен фустан со длабок шлиц кој ги истакна нејзините долги нозе.

Фустанот имаше едно отворено рамо и беше врзан околу вратот, а аутфитот го комплетираше со златни обетки и сандали на високи потпетици.

Првата значајна улога на Мадалина беше во филмот „House of Gucci“ каде ја играше Софија Лорен, а поради нејзиниот изглед многумина ја споредуваат токму со познатата италијанска актерка.

Наскоро ќе излезе и филмот „Deep Fear“ во кој главната улога ја има убавата Романка.

Мадалина накратко беше во врска со Леонардо ди Каприо и Џерард Батлер.

реклама

Во Германија запленет кокаин вреден една милијарда евра

Read more

Двојно убиство во Кратово: 36-годишна жена ги уби сопругот и свекорот

Read more

Утврдена голема лага во истрагата за несреќата на Titan: Сè е измислено

Read more

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Филм & ТВ

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Read more

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Read more

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Read more
 

Сцена

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан ја тужи Мадона поради премногу експлицитен настап: Изложеност на порнографија без предупредување

Читај повеќе

Уште едно од децата на Анџелина Џоли и Бред Пит се откажува од презимето

Читај повеќе

Лени Кравиц откри дека е во целибат девет години

Читај повеќе