ПРЕМИЕР ЛИГА 2021/22

Нови ковид правила во Премиер лигата

Англиските фудбалски клубови ќе можат да бараат одложување на првенствените натпревари само во случај доколку имаат најмалку четири заразени играчи со коронавирус.

Новина е и дека за навивачите веќе не важат задолжителните ковид сертификати за влез на стадионите.

Ова се предвидува со новите измени кои денеска ги објави раководството на Премиер лигата по состанокот со претставници на сите 20 прволигашки екипи во Англија.

„По денешниот состанок со клубовите, Премиер лигата ги промени насоките за случаите со COVID-19. Отсега, ако некој клуб бара одложување на свој натпревар врз основа на недоволен број здрави фудбалери потребно е да има минимум четири заразени играчи“, соопшти раководството на Премиер лигата.

URL

Оваа сезона досега се одложени 22 натпревари во најсилната англиска фудбалска лига, а дел од екипите ја критикуваа Премиер лигата за лошо менаџирање на состојбата поврзана со коронавирусот.

реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Фудбал

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Read more

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Read more

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Read more

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Read more
 

Спорт

Чави ги сака Кимих и Караско во Барселона

Читај повеќе

Бербатов: Дарко Панчев ми беше идол

Читај повеќе

Милевски: Во денешниот фудбал нема апсолутни аутсајдери

Читај повеќе

Модриќ добил понуда што не се одбива, се сели во Саудиска Арабија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ландо Норис ја испроба игрицата F1 2023 и заврши последен

Читај повеќе

Академија Пандев се ребрендира во Брера Струмица

Читај повеќе

Јунајтед ќе му плати на Мегваер за да го напушти клубот

Читај повеќе

Милевски повика 29 фудбалери за дуелите со Украина и Англија

Читај повеќе

Мурињо му направи заседа на судијата на паркинг: Ти си е*ана срамота

Читај повеќе