Новиот албум на Адел доаѓа во ноември

Неколку дена откако суптилно најави дека наскоро ќе објави нов албум, британската пејачка Адел објави дека долгоочекуваниот албум „30“ ќе пристигне на 19 ноември годинава.

Покрај насловната фотографија на албумот, Адел објави и порака за своите обожаватели, објаснувајќи им како се чувствува додека работела на овој материјал.

Напишала дека албумот „30“ ѝ бил голема поддршка и поткрепа додека го минувала најтурбулентниот период од нејзиниот живот и дека долго време тој бил нејзин најдобар пријател.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Adele (@adele)

Да потсетиме, Адел ќе ја претстави песната „Easy On Me“ пред албумот „30“. Синглот пристигнува на 15 октомври, а Адел пред неколку дена за фановите објави дел од песната на Instagram.

Remote video URL
Тагови
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Музика

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Read more

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Read more

Spotify поради Адел ја укина опцијата shuffle за албуми

Read more

Мерилин Менсон ја продаде вилата со „соба за силување“ за речиси 2 милиони долари

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата корејска серија „Hellbound“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ридли Скот ги обвини младите и технологијата за неуспехот на „The Last Duel“

Читај повеќе

Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Читај повеќе