Новиот iPhone 13 ќе добие поголема батерија

Кога станува збор за најновите модели на iPhone, Apple не направи драстични измени на батериите.

iPhone 11 Pro има батерија од 3.046 mAh која според фабричките спецификации може да трае до 18 часа, додека iPhone 12 Pro доби батерија од 2.815 mAh која трае 17 часа.

Но, ова нема да биде случај кај долгоочекуваниот iPhone 13. Типувачот L0vetodream објави информација дека батериите на претстојните уреди ќе бидат поголеми и подобри од оние на актуелните модели.

Според новите информации, iPhone 13 mini ќе го напојува батерија од 2.406 mAh, iPhone 13 и iPhone 12 Pro би требало да добијат батерија од 3.095 mAh, a iPhone 13 Pro Max, според најавите, би требало да добие одлична батерија од 4.352 mAh.  

Се шпекулира и дека ќе претстават модел со меморија од 1 TB.

URL

Сепак, кога станува збор за уредите на Apple, сите информации ги земаме со резерва, па останува да почекаме до септември.

Читајте наредно: Вака ќе изгледа iPhone 13 Pro

Тагови
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Мобилни

Полначот HyperCharge на Xiaomi ќе го полни телефонот за 8 минути

Read more

Samsung Galaxy M21 2021 Edition доаѓа со 3 задни камери, чини само 140 евра

Read more

Познато кога ќе излезе Huawei P50

Read more

Nokia ќе претстави телефон за кој нема да ви биде потребна заштитна маска

Read more
 

Гик

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Читај повеќе

Snapchat бележи најголем раст, сега има 293 милиони корисници

Читај повеќе

Instagram ќе го преведува вашето Story на повеќе од 90 јазици

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриј ја моќта на новиот Asus Zenbook Flip 13 (UX363)

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници открија 28 непознати вируси замрзнати во глечери

Читај повеќе
  • play_arrow

Роверот Perseverance се подготвува да ги земе првите примероци од Марс

Читај повеќе

Русија парично ги казни Facebook и Telegram

Читај повеќе

PES го менува името во eFootball и станува бесплатна

Читај повеќе

Полначот HyperCharge на Xiaomi ќе го полни телефонот за 8 минути

Читај повеќе