УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Обезбедувањето на ЕУРО потфрла: Навивач влета на терен, редарот го повреди капитенот на Шпанија

Макфакс/Кајгана
/ 10.07.2024 / 09:19

На преносот не можеше да се види хаосот што се случи по полуфиналето на ЕП меѓу Шпанија и Франција (2:1), а тоа може да влијае и на самото финале.

Обезбедувањето никогаш не било полошо на голем турнир, па и овој пат еден од навивачите успеа да им побегне на редарите.

Маките на Германија со организацијата продолжија, а „најдебелиот крај го извлече“ Алваро Мората, капитенот на Шпанија.

Навивачот трчаше низ теренот, ги избегна редарите и даде се од себе за да направи историско селфи со милениците на Шпанија.

И додека редарите се обидувале да го фатат, еден од нив погрешно проценил кој е всушност тој што побегнал.

Наместо навивач, тој се лизна во Алваро Мората, кој заврши на земја. После тоа беше очигледно дека Мората чувствува болка и последици од тој старт.

Шпанија сега ќе треба да ја следи состојбата на Мората за да утврди дали ќе може да игра во финалето во Берлин за пет дена.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more

Фудбал

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Read more

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Read more

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Read more

Ламин Јамал - ниту едно не му е презиме

Read more
 

Спорт

Зошто ниту еден белгиски град не сака да биде домаќин за репрезентацијата?

Читај повеќе

Кој ќе биде најдобар стрелец на ЕУРО? УЕФА го смени правилото

Читај повеќе

Ван дер Варт: Англија е ср*ње од екипа

Читај повеќе

Американците најголеми фаворити, ФИБА ги потцени Србија и Канада

Читај повеќе

Ламин Јамал - ниту едно не му е презиме

Читај повеќе

Мојсов: И во Исланд ќе одиме на победа

Читај повеќе
  • play_arrow

Тиквеш го обели образот на македонскиот фудбал во Европа

Читај повеќе

ФИА потврди шест трки за сезоната 2025

Читај повеќе

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Читај повеќе