Никој нема да ме заплаши, порача тој

Обиен автомобилот на градоначалникот на Кисела Вода

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, соопшти на Facebook дека е обиен неговиот автомобил, на кој е нанесена видлива материјална штета.

Фото: МИА
Фото: МИА

Случајот го пријавил во полиција, а во јавноста порача никој нема да го заплаши.

„Вечерва 'непознати сторители' го обија мојот автомобил нанесувајќи материјалнa штета. Случајот е пријавен во полиција (искрено не очекувам да бидат најдени). Иако навидум сторителите се непознати, причините се јасни.

Намерата им е да ме 'поздрават' затоа што се справувам со урбаната мафија која дивееше и беше главна во време на претходниците. Е па веќе не смее да припари урбаната мафија накај општина, општината ја водат граѓаните“, вели Ѓорѓиевски во соопштението.

Додаде дека на никој нема да го „заплаши” или премисли во намерите да го исполни ветеното.

реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Хроника

Над половина килограм марихуана пронајдени во автомобил во Скопје

Read more

Двајца полицајци и уште три лица повредени во сообраќајка во Куманово

Read more

Затвореник од Велес починал во Идризово

Read more

Кривична за вработен во Матично кој издал фалсификуван извод од родени

Read more
 

Вести

Левица: Негрижата на Владата носи човечки жртви - се гледаме во 14 часот пред Влада!

Читај повеќе

Денес продолжи судењето на Рашковски за „Софтвери“

Читај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Владата нема ниту една инвестиција, а се задолжува со 600 милиони евра еврообврзница

Читај повеќе

Австралија ги отстранува кинеските надзорни камери, стравува за националната безбедност

Читај повеќе

Вагнер: Престанавме да регрутираме затвореници

Читај повеќе
  • filter

Повеќе од 15.800 загинати во земјотресот, Ердоган призна дека имало пропусти

Читај повеќе

Касиерите во Германија може да одбијат плаќање во кеш

Читај повеќе

Падна Волстрит

Читај повеќе

Без струја неколку скопски општини, вода нема да има во дел од Центар 

Читај повеќе