Објавен првиот тизер за продолжението на „Sex and the City“

Првиот тизер за продолжението на серијата Sex and the City со назив „And Just Like That“ е објавен во склоп на најавата на нови содржини кои пристигнуваат на HBO.

Претставени се првите снимки од сериите „And Just Like That“, „Euphorie“ и „Insecure“, „Curb Your Enthusiasm“, како и од филмовите „Dune“ и „The Matrix Resurrections“.

Тизерот трае околу 24 секунди и ги прикажува Кери, Миранда и Шарлот во нивните вообичаени гламурозни модни изданија.

Во јануари HBO најави дека продолжува приказната на серијата, а дејството ќе ги следи животите на Кери, Миранда и Шарлот додека нивните судбини се преплеткани низ комплицираниот љубовен живот, пријателството и секојдневието.

Главната разлика во однос на претходното издание е отсуството на Ким Катрал којашто го толкуваше ликот на Саманта Џонс, откако јавно изјави дека заврши со тој проект.

Remote video URL
Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Филм & ТВ

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Read more

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Read more

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе