Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

По помалку од една година од емитувањето на последната, шеста сезона на серијата „Vikings“, објавен е првиот трејлер за спиноф серијата „Vikings: Valhalla“, во продукција на Netflix.

Дејството е сместено 100 години по настаните во „Vikings“. Во главната улога на Лејф Ериксон е Сем Корлет кој толкува улога на истражувач кој пловел во Северна Америка, пет векови пред Кристофер Колумбо.

Во „Vikings: Valhalla“ ќе ги следиме авантурите на некои од легендарните Викинзи во историјата како Фрејдис Ериксдотер која ќе ја толкува Фрида Густавсон, како и кралот на Нормандија, Вилијам Освојувачот.

Иако дејството во серијата е многу по ерата на Рагнар Лодброк, сепак ќе биде блиско поврзано со настаните во оригиналната серија, првични поради истите локации и митови својствени на Викинзите.

Remote video URL
Тагови
реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Филм & ТВ

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Read more

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Read more

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Read more
 

Сцена

Гледањето хорор филмови ги ублажува симптомите на стрес и анксиозност

Читај повеќе
  • filter

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Читај повеќе

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Читај повеќе
  • play_arrow

Рекламниот спот за „Зоки Поки“ на РТС

Читај повеќе
  • filter

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Читај повеќе
  • play_arrow

„Easy On Me“: Слушнете ја новата песна на Адел

Читај повеќе

Бил Козби се соочува со нова тужба за силување

Читај повеќе

Тони Колет и Моника Белучи во комедија за мафијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за хоророт „The Black Phone“

Читај повеќе