Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Објавен е трејлерот за Gladiator II, еден од најочекуваните филмови на годината, на режисерот Ридли Скот.

Ова продолжение на Gladiator од 2000 година е засновано на приказна на Питер Крег и Дејвид Скарпа. Главните улоги ги толкуваат Пол Мескал, Педро Паскал, Кони Нилсен и Дензел Вашингтон.

Приказната го следи Луциј, поранешен наследник на Римската империја, кој станува гладијатор откако римската војска предводена од генералот Маркус Аурелиј ќе го нападне неговиот дом.

Remote video URL

Преговорите за снимањето на продолжението на Gladiator започнаа уште во 2001 година, а конечно беше најавено во 2018 година. Снимањето траеше од јуни 2023 до јануари 2024 година, со прекин поради штрајк на филмските работници во Холивуд.

Gladiator II пристигнува во кината во Велика Британија на 15 ноември оваа година. Во американските кина ќе се прикажува од 22 ноември.

реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Приведен скопјанецот во чија куќа беа најдени четирите издрогирани деца

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Read more

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Read more

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Read more

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Read more
 

Сцена

  • filter

Скарлет Јохансон се прошета на црвениот тепих во хит летен модел

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за долго очекуваниот Gladiator II

Читај повеќе

Доаѓа продолжение на култниот The Devil Wears Prada, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Читај повеќе

Зошто генерацијата Z исклучува филм кога се појавува секс сцена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа денес детективот Мозер од Kommissar Rex?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Еден од најскапите филмови во историјата: Бред Пит во улога на Ф1 возач

Читај повеќе

Уште една славна личност вмешана во смртта на Метју Пери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Читај повеќе