Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Мајкл Пит и Рон Перлман се ѕвездите на „Run With The Hunted“, чиј прв трејлер беше објавен неделава.

Приказната се врти околу Оскар (Пит) кој како дете ќе го убие таткото на неговата најдобра другарка Лукс бидејќи ја малтретира. Потоа бега од дома и го губи правецот во животот. Наоѓа прибежиште кај едно проширено семејство криминалци кои го асимилираат на нивниот начин на живот.

Петнаесет години подоцна тој станува лидер на нова група деца деликвенти, но можноста за повторна средба со Лукс можеби ќе го тргне од тој деструктивен пат и ќе му даде нов правец.

Останатите улоги ги играат Марк Бун Џуниор, Дри Хемингвеј, Исаја Витлок Џуниор, Сем Квартин и Вилијам Форсајт.

Филмот се снимаше во 2018 година во Тулса, Оклахома и ја доби наградата Best Narrative Feature на Woodstock Film Festival во 2019 година.

Сценариото и режијата се на Џон Сваб, а филмот ќе има официјална премиера на 26 јуни.

Remote video URL
Тагови
реклама

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Read more

Секси лето: Убавици во бикини

Read more

Филм & ТВ

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Read more

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Read more

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more

„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Read more

Сцена

  • play_arrow

Дуа Липа сака да сними дует со Мадона

Читај повеќе

Тамара, Љубо и Атанас од „Медена земја“ ќе одлучуваат за Оскарите догодина

Читај повеќе
  • filter

Како изгледаат денес актерите од „50 First Dates“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Читај повеќе

Долф Лундгрен се сврши со 38 години помлада девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Одложена премиерата на филмот „Mulan“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Tenet“ нема да биде прикажан ни во јули

Читај повеќе