Објавен трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“

Netflix го објави трејлерот за втората сезона на хит серијата „Lupin“ која пристигнува на 11 јуни.

Првата сезона на француската серија излезе пред 4 месеци, а гледачите со нетрпение ја очекуваат втората сезона.

Главниот лик на серијата „Lupin“ Омар Су на неговиот Instagram профил го објави трејлерот за втората сезона и остави кратка порака дека серијата се враќа на 11 јуни.

Серијата го следи главниот лик Арсен кој сака да се одмазди за смртта на неговиот татко кој пред 20 години е обвинет за злосторство што не го сторил.

Серијата за 4 недели од прикажувањето ја гледале повеќе од 70 милиони корисници на Netflix.

Remote video URL

 

Тагови
реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

Филм & ТВ

Среќен роденден, Мерил Стрип

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Никој не го препозна Брендан Фрејзер

Read more
 

Сцена

  • filter

Среќен роденден, Мерил Стрип

Читај повеќе
  • filter

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Никој не го препозна Брендан Фрејзер

Читај повеќе

Светот кој требаше да се спасува и зошто го сакавме Терминатор

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ лесно го освои бокс-офисот

Читај повеќе

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе

Проекција на дигитално реставрираната копија на „Фросина“ во Кинотека

Читај повеќе