Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Објавена е листата со номинации за Греми наградите во американската музичка индустрија.

Со 11 номинации Џон Батист доминира на листата, а по него следуваат Џастин Бибер, Доџa Кeт и Х.Е.Р. со по 8 номинации. По седум номинации добија Били Ајлиш и Оливија Родриго.

Најважните категории, меѓу кои и албум на годината, спот на годината, песна на годината, се проширени и наместо досегашните 8 места за номинации сега имаат 10.

Доделувањето на наградите е закажано за 31 јануари 2022 година, а настанот ќе се одржи во Лос Анџелес. Тоа ќе биде 64 доделување на оваа престижна награда.

Целосната листа може да ја погледнете овде.

реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Илон Маск го исмева Зеленски кој бара помош за одбрана од руската агресија

Read more

Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Read more

Голем месечен хороскоп за октомври: Кој ќе доживее трансформација на годината?

Read more

Музика

Идилично запросување на Хаваи: Никол Шерзингер кажа „да“

Read more

Топ 10 најдобри поп албуми во 90-тите

Read more

Костимите на Бијонсе главна тема на нејзината долго очекувана турнеја

Read more

Не е ни Despacito, ни Gangnam Style: Кое е најгледаното видео во историјата на YouTube?

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Фејл компилација: Идиоти во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешните возачки фејлови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите фејлови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Упорен кенгур напаѓаше туристи во Перт

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасното оружје во светот сепак не е нуклеарното

Читај повеќе
  • play_arrow

9 години во 12 минути: Како се градеше хидроелектраната Лимерн

Читај повеќе
  • play_arrow

Легендарна јапонска реклама од 1986 година

Читај повеќе

Идилично запросување на Хаваи: Никол Шерзингер кажа „да“

Читај повеќе