Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Објавена е листата со номинации за Греми наградите во американската музичка индустрија.

Со 11 номинации Џон Батист доминира на листата, а по него следуваат Џастин Бибер, Доџa Кeт и Х.Е.Р. со по 8 номинации. По седум номинации добија Били Ајлиш и Оливија Родриго.

Најважните категории, меѓу кои и албум на годината, спот на годината, песна на годината, се проширени и наместо досегашните 8 места за номинации сега имаат 10.

Доделувањето на наградите е закажано за 31 јануари 2022 година, а настанот ќе се одржи во Лос Анџелес. Тоа ќе биде 64 доделување на оваа престижна награда.

Целосната листа може да ја погледнете овде.

реклама
Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Шакира најпопуларна на YouTube во 2017 година

Read more
Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Ал Пачино и 7 нови холивудски ѕвезди се приклучија на новиот филм на Тарантино

Read more
Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Audi: Ќе покажеме како ќе изгледа автомобил без управувач

Read more
Две награди за „Кривогаштани промет“

Две награди за „Кривогаштани промет“

Read more

Музика

Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Read more

Објавено е во кој италијански град ќе се одржи следниот Евросонг

Read more

Емили Ратајковски: Да го пријавев Робин, немаше да станам супермодел

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Среќна Нова од Јапонија

Читај повеќе
  • play_arrow

Дедо Мраз со гондола пристигна во Венеција

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасување куче паднато од брана

Читај повеќе
  • play_arrow

Путин ја пее „Blueberry Hill“

Читај повеќе
  • play_arrow

Спасување хаски од замрзнато езеро

Читај повеќе

Објавени номинациите за Греми наградите, еве кој доминира на листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Дронска снимка од поплавите во Канада

Читај повеќе

Објавено е во кој италијански град ќе се одржи следниот Евросонг

Читај повеќе
  • play_arrow

Емили Ратајковски: Да го пријавев Робин, немаше да станам супермодел

Читај повеќе