Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Италијанскиот портал Calcio e finanzia ги објави платите на фудбалерите на Милан.

Милан со години има проблеми со финансиите и работите почнаа да доаѓаат „на себе“ со тоа што на чело на финансискиот сектор го доведоа Иван Газидис. Исто така, директорот Паоло Малдини состави многу добар тим, истовремено осигурувајќи се дека буџетот не е премногу оптоварен.

Најплатениот фудбалер во Милано, очекувано, е Златан Ибрахимовиќ, кој заработува 7 милиони евра нето годишно. По него следува капитенот Алесио Ромањоли со 5,5 милиони евра, па Хрватот Анте Ребиќ.

Целосната листа погледнете ја ТУКА.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Фудбал

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Read more

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Read more

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Read more

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Read more
 

Спорт

Ф1: Објавен календарот за новата сезона со рекордни 23 трки

Читај повеќе

Циципас и Зверев испаднаа од Индијан Велс

Читај повеќе

Педри: Барселона ќе ги надмине овие тешки моменти

Читај повеќе

Барса нема пари, но има план - не се откажува од Халанд

Читај повеќе
  • play_arrow

По спорниот гол на Мбапе: УЕФА бара промена на офсајд правилото

Читај повеќе

Марио Манџукиќ ќе учи за тренер

Читај повеќе

Промаши пенал, па си даде автогол: Станковски му пресуди на својот Работнички

Читај повеќе

Иницијаторите на фудбалската Супер лига најавуваат нов концепт

Читај повеќе
  • play_arrow

Фоњини двапати го погоди Мело во меѓуножјето, па прослави поен

Читај повеќе