Објавени првите фотографии од снимањето на „Killers of the Flower Moon“

Стриминг сервисот Apple Original Films објави фотографии од снимањето на новиот филм на Мартин Скорсезе – „Killers of the Flower Moon“ со Леонардо Дикаприо и Роберт де Ниро.

Дикаприо ќе го глуми ликот на Ернест Буркхарт, а Лили Гледстоун ќе го толкува ликот на Молие Буркхарт – жена која припаѓа на американското племе Осејџ и која се вљубува во Ернест. Дејството се одвива во 1919 година во Оклахома. Моли го поканува на вечера и така почнува нивната љубовна врска.

 

Во „Killers of the Flower Moon“ глумат и Роберт де Ниро, Џилијан Дион, Џеси Племонс и други.

Филмот ќе биде базиран на вистински настан.

- Новиот филм на Скорсезе ќе биде правен според книгата на Давид Гран, „Killers of the Flower Moon: The Osage Murders and the Birth of the FBI“, пренесува UNILAD.

За Дикаприо ова ќе биде шестиот филм кој го снима со Скорсезе.

реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Read more

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Read more

Среќен роденден, Мерил Стрип

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Мерил Стрип

Читај повеќе
  • filter

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Никој не го препозна Брендан Фрејзер

Читај повеќе

Светот кој требаше да се спасува и зошто го сакавме Терминатор

Читај повеќе
  • play_arrow

„The Hitman’s Wife’s Bodyguard“ лесно го освои бокс-офисот

Читај повеќе

Пристигнува спин-оф за популарната серија „American Horror Story“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Cruella“

Читај повеќе