Објавени рендери за новиот Samsung Watch Active 4

Рендерите за претстојниот Samsung Smartwatch се појавија на интернет.

Станува збор за паметниот часовник под назив Galaxy Watch Active 4 чиишто рендери го откриваат изгледот на овој уред.

На рендерите се гледа паметниот часовник со дисплеј и две копчиња на десната страна.

Се очекува дека Samsung ќе го претстави новиот часовник на 28 јуни, а овој уред е многу важен за компанијата. По неколку месеци шпекулации, компанијата соопшти во мај дека ќе го спои оперативниот систем Tizen со Google Wear OS за да создадат нов OS под назив Wear.

Заедничките напори на двете компании треба да резултираат со подолго траење на батеријата, со побрза работа на OS и со поедноставена работа за програмерите.

Galaxy Watch Active 4 ќе биде достапен во црна, зелена, сребрена и златна боја и во две големини од 44 и 40 мм. Ќе биде наследник на Galaxy Watch Active 2 од 2019 година.

Се очекува дека ќе биде претставен во некој од наредните месеци.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Американски дипломат дрогирал и силувал 23 девојки додека работел во амбасада во Мексико

Read more

Тетовка од сопругот украла 400.000 швајцарски франци

Read more

Хардвер

Најчудните гаџети за кои веројатно не сте ни слушнале

Read more

Поглед во новиот таблет Huawei MatePad 11

Read more

Познато кога ќе пристигне редизајнираниот iPad mini

Read more

Познато кога се очекува новиот Samsung Galaxy Watch 4

Read more
 

Гик

Motorola ги претстави Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе

Профитот на Facebook поголем за 10 милијарди долари во вториот квартал од лани

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна да работи најмоќната приливна турбина во светот

Читај повеќе

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Читај повеќе

Ајнштајн бил во право за црните дупки

Читај повеќе

Политичка трка за вселената: Што ќе биде „Окото на Саурон“ што го гради ЕУ?

Читај повеќе

Google и Facebook воведуваат задолжителна вакцинација за вработените во САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Телескопот Hubble откри докази за испарување на вода на месечина на Јупитер

Читај повеќе

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе