Објавено видео на кое Роналдо урла по играчите на Јуве: Играме како го*на

Незадоволен од изданието на играчите на Јувентус, Кристијано Роналдо урла по нив во соблекувална на полувреме од натпревар во Лигата на шампионите.

Една од главните причини поради кои Роналдо си замина од Јувентус беше некомпетентноста на тимот во Лигата на шампионите, натпреварување кое за Португалецот е најважно од сите клупски натпреварувања.

На видеото Роналдо бесен влегува во совлекувалната и почнува да урла кон соиграчите: „Играме како гомна!“ на италијанско-шпански со португалски акцент.

„Не играме ништо! Ништо! Гомна! Играме како гомна! Секогаш. Вклучително и јас!“, вика разочараниот Роналдо.

„Треба да бидеш пример за сите!“, со прстот вперен кон него му враќа Хуан Куадрадо.

„И јас се вклучувам! Не играме ништо, треба да се каже вистината! Па ова е натпревар од Лигата на шампионите! Треба да се има карактер“, враќа вознемирениот Роналдо.

Потоа дискусијата ја прекинува тренерот Андреа Пирло: „Доста, ајде! Доста Кри, доста Хуан!“.

Сцената е од полувремето од натпреварот Јувентус - Порто, реванш од осминафиналето кој се играше минатата сезона. Името, Порто победи со 2:1 на првиот натпревар, а потоа во Торино успеа на полувреме да замине со водство од 0:1. Затоа Роналдо е бесен, наместо Јуве да ја надокнади негативата, имаше нова негатива. По паузата со двата гола на Кјеза Јувентус дојде до 2:1 и продолженија, во кои двата тима постигнаа уште по еден гол за конечни 3:2 за Јуве, но целокупна победа на Порто поради повеќе голови на гостински терен. Така, Роналдо и „Старата дама“ уште еднаш прерано испаднаа од Лигата на шампионите.

Роналдо летово на крајот од преодниот рок го напушти Јувентус враќајќи се во Манчестер Јунајтед.

реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Фудбал

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Read more

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Read more

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Read more

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Read more
 

Спорт

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Читај повеќе

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Читај повеќе
  • filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Читај повеќе

Барселона поради Пјаниќ му должи многу пари на Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе

Челси во тајност договорил трансфер на Нкунку

Читај повеќе