Обожавателите ја изненадија Шакира на 46-тиот роденден

Колумбиската пејачка Шакира вчера го прослави 46-тиот роденден, а пред нејзината куќа ја пречека толпа обожаватели кои во еден момент ја расплакаа и таа излезе од куќата за да ги прегрне.

Шакира потоа ја гледаше насобраната толпа од балконот и ги поздравуваше додека ѝ пееја роденденски песни. Пејачката не можеше да ја тргне насмевката од лицето, а во еден момент изгледаше дека ќе заплаче.

Конечно, таа се симна од балконот и се придружи на толпата на улица и срдечно ги поздрави сите, а некои ги прегрна.

URL

„Те сакаме“, воодушевено извикуваа фановите откако им се придружи убавата Колумбијка, а во еден момент таму се појави и маријачи бенд.

Шакира во својата куќа организирала и забава за своите пријатели, а на снимките од социјалните мрежи се гледа како пејачката расположена танцува со своите пријатели и гости.

URL

Да потсетиме, Шакира минатиот месец го привлече вниманието на јавноста по објавувањето на песна во која зборуваше за неверството на нејзиниот партнер, фудбалерот Жерард Пике.

Песната предизвика бројни реакции, а оттогаш нејзините обожаватели често се собираат пред нејзиниот дом и пејачката во неколку наврати ги поздравувала од балконот.

Тагови
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Сувата уста може да биде предупредувачки знак за сериозни здравствени состојби

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

Франција изгуби контрола над делови од Нова Каледонија: Истрели и експлозии одекнуваат низ островот

Read more

Музика

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Read more

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Read more

Андријана Јаневска: По ова издание на Евровизија, донесов правилна одлука што не прифатив да ја претставувам Македонија

Read more

Koj е Немо – победникот на Евровизија

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Читај повеќе

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за новата сезона на House of the Dragon

Читај повеќе
  • filter

Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери за еден од неговите најпопуларни филмови: Сценариото беше ужасно!

Читај повеќе