Од сабота четврта фаза на прскање против комарци

Почнувајќи од викендов па сѐ до наредниот петок Град Скопје ќе ја изврши четвртата фаза од дезинсекцијата против возрасни форми на комарци.

Авионската дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе се реализира на 15.08.2020 (сабота) и 16.08.2020 (недела), во раните утрински часови.

Терестичната дезинсекција на подрачјето на градот Скопје, против возрасни форми на комарци, ќе започне на 17.08.2020 (понеделник) и ќе заврши најдоцна до 21.08.2020 (петок), во период од 21:00 до 3:00 часот, наредниот ден.

Терестичната дезинсекција против ларви од комарци ќе се реализира на 19.08.2020 (среда), во текот на денот.

реклама

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Македонија

Облачно со повремени сончеви периоди и ветер, снег во јужните делови

Read more

Новопримените професионални војници дадоа свечена заклетва

Read more

Маричиќ: Подготвени сме за модерен попис – политиката подалеку од статистичката операција

Read more

Собранието ја заврши расправата за законот за попис, ќе се гласа дополнително

Read more
 

Вести

Облачно со повремени сончеви периоди и ветер, снег во јужните делови

Читај повеќе

СЗО до своите членки: Не воведувајте обврска за доказ за вакцинирање или имунитет при патување

Читај повеќе

Попова тврди дека Русија развила „имунитет на стадо“

Читај повеќе

Новопримените професионални војници дадоа свечена заклетва

Читај повеќе

Маричиќ: Подготвени сме за модерен попис – политиката подалеку од статистичката операција

Читај повеќе

СИРИЗА: Мицотакис го финализираше вртењето за 180 степени за Договорот од Преспа

Читај повеќе

Собранието ја заврши расправата за законот за попис, ќе се гласа дополнително

Читај повеќе

Дневен ковид биланс: 403 новозаразени и 10 починати

Читај повеќе

ЕК работи на сертификат за вакцина, наречен Вакспруф

Читај повеќе