МЕДИТЕРАНСКИ ИГРИ АЛЖИР 2022

Одбојкарите загубија од Египет, одбојкарките од Тунис

Македонската машка одбојкарска репрезентација загуби од Египет со 3:0 во сетови, а со истиот резултат женската репрезентација претрпе пораз од Тунис на Медитеранските игри во алжирскиот град Оран.

Египет првите два сета ги доби со тесни и идентични 25:23, додека во третиот славеше со 25:20 за убедлива победа од 3:0 на стартот од Медитеранските игри. Капитенот Никола Ѓорѓиев со 22 поена беше најефикасен во редовите на „Црвено-жолтите“, кои сè уште немаат победа на Медитеранските игри.

Билансот од 0:3 во досегашните настапи македонските одбојкари можат да го подобрат утре против Италија од 10 часот наутро. За да поминат во наредната фаза, одбојкарите ќе мора да слават со максимални 3:0 над силната Италија, што практично невозможна мисија. Претходно „Аѕурите“ го декласираа Египет со 3:0 (25:14, 25:20 и 25:20).

По вчерашниот пораз од Египет од 3:0, македонските одбојкарки, пак, попладнево со истиот резултат загубија од Тунис (20:25, 11:25 и 21:25). Противник во утрешното трето коло ќе им биде репрезентацијата на Грција (13 часот).

реклама

Во кои години жените имаат најголем сексуален нагон?

Read more

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Read more

Научници сакаат да го „оживеат“ изумрениот тасманиски тигар

Read more

Хороскопски знаци кои најдобро знаат како да уживаат во животот

Read more

Останати спортови

Виталиј Кличко се разведува по 25 години брак

Read more

Ивановски не го заврши маратонот, златото на градите на Рингер

Read more

За неколку седунди 8 болиди се забија во ограда

Read more

Австралијките се нови светски рекордерки на 4×200 слободен стил

Read more
 

Спорт

Дончиќ: На ЕвроБаскетот одиме по златото

Читај повеќе

Мурињо тргна по Белоти за убиствен напад

Читај повеќе

Рамос ги смирил Нејмар и Мбапе

Читај повеќе

Цеље убедлив против Бутел на Струшкиот ракометен турнир

Читај повеќе

Маск: Се шегував, нема да го купам Манчестер Јунајтед

Читај повеќе

Kлучната причина за катастрофата на Јунајтед: Глејзер извадиле огромна сума од клубот

Читај повеќе

Легендарниот Радивој Корач постхумно во Куќата на славните

Читај повеќе

НБА ќе паузира на 8 ноември поради избори

Читај повеќе

ГН на Австралија нема да биде прва трка во Формула 1 ниту во 2023

Читај повеќе