Одбран најнељубезниот град во светот

Главниот град на Австрија, Виена, се наоѓа на врвот по квалитет за живот, но сега освои прво место во категорија што не му оди баш најмногу во прилог.

Во категоријата „љубезност“ на резултатите од истражувањето на „Expat City Ranking 2022“, Виена го зазеде последното место на листата.

Според оценката на претставниците на странски компании о организации, упатени во работата во Австрија, Виена не е баш толку пријатна за живот.

Најдобри градови за живеење се:

1. Валенсија, Шпанија

2. Дубаи

3. Мексико Сити, Мексико

4. Лисабон, Португалија

5. Мадрид, Шпанија

6. Бангкок, Тајланд

7. Базел, Швајцарија

8. Мелбурн, Австралија

9. Абу Даби

10. Сингапур

Најлоши градови за живеење:

1. Јоханесбург, Јужна Африка

2. Франкфурт, Германија

3. Париз, Шпанија

4. Истанбул, Турција

5. Хонгконг

6. Хамбург, Германија

7. Милано, Италија

8. Ванкувер, Канада

9. Токио, Јапонија

10. Рим, Италија

реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Живот

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Read more

Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Read more

Како каучот со недели убаво да мириса?

Read more

Психијатар објаснува зошто треба да ја менувате работата на секои 10 години

Read more
 

Магазин

Како пријателите ви го чуваат здравјето?

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Читај повеќе

Што ќе се случи во телото ако пешачите на празен стомак секој ден?

Читај повеќе

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Читај повеќе
  • filter

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пикантно похувано бело месо

Читај повеќе

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Читај повеќе