УЕФА ЕУРО 2020

„Одиме на Европско првенство, таму ни е место...“🎶

Филип Здравески
/ 09.05.2021 / 11:16

На месец и некој ден до првиот натпревар на Македонија на ЕУРО излезе и официјалната песна со видео-запис за историскиот настап на континенталниот собир.

🎶„Одиме на Европско првенство,
таму ни е место
Одиме на Европско првенство,
сонот наш од детство...“
🎶

Во изведба на бендот „ВИС Рисови“, специјално создаден за изведба на оваа нумера и во состав Саше Љолес, Пеце Суперхикс, Никола Бочваров, Танче Гроздановски и Слободан Хаџи-Илиев, македонската фудбалска репрезентација доби одлична мотивациска песна за претстојниот деби настап на ЕУРО.

Во спотот, кој е снимен на различни локации низ Македонија, се појавуваат и Игор Стефановски - Иџе и Катарина Ивановска.

Македонија својот прв натпревар на ЕУРО 2020 го има на 14 јуни против Австрија во Букурешт, а дотогаш ќе ечи новата химна.

Remote video URL
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Фудбал

Како се сака националниот тим!

Read more

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Read more

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Read more

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Read more
 

Спорт

  • play_arrow
  • filter

Јелена Ѓоковиќ одушеви со навивањето за Ноле на дуелот со Надал

Читај повеќе
  • filter

Како се сака националниот тим!

Читај повеќе

Македонскиот дрес најубав на ЕУРО во изборот на ESPN

Читај повеќе

Почна ЕУРО 2020, но економското влијание ќе биде ограничено

Читај повеќе

Арнаутовиќ: Нè чека тежок натпревар, Македонците се квалитетни и со поддршка од целата нација

Читај повеќе

Англиската репрезентација „тежи“ 1,2 милијарди евра, колку вреди македонската?

Читај повеќе

Тричковски: Головите на Кипар - дополнителен мотив за ЕУРО

Читај повеќе
  • filter

Шведски полицаец ќе ни суди на дебито на ЕУРО

Читај повеќе

Ѓунеш: Турција може да ја победи Италија

Читај повеќе