Одличниот Јокиќ го водеше Денвер во победа против Клиперс

Во текот на ноќта се одиграа четири натпревари во НБА лигата, а дерби се одигра во Денвер каде Нагетс ги пречекаа Лос Анџелес Клиперс.

Во многу интересен дуел, Денвер победи со 127:115, а Нагетс до победата ги предводеше одличниот Никола Јокиќ.

Центарот на Денвер мечот го заврши со 30 поени, 14 скока и 6 асистенции, а дури шестмина негови соиграчи постигнаа двоцифрен број на поени.

Во редовите на Клиперс најефикасен со 24 поени беше Теранс Ман.

Милвоки го совлада Чикаго со 126-98 со новата одлична партија на Јанис Адетокумбо.

Гркот, кој е во трка со Јокиќ за МВП титулата, постигна 25 поени, фати 17 топки и подели 5 асистенции.

Remote video URL

Орландо го освои Голден Стејт со 94:90, додека Атланта славеше во Њујорк со 117:111 со 45 поени на Трае Јанг.

реклама

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Кошарка

МЗТ му гостува на актуелниот шампион Црвена звезда

Read more

Ирвинг: Одбивањето да се вакцинирам ме чинеше 100 милиони долари

Read more

Дончиќ: Уживав во словенечкиот дрес

Read more

Македонската кошаркарска репрезентација 53-та на ФИБА ранг-листата

Read more
 

Спорт

Чави сруши рекорд на Зидан: Сè е џабе ако не освојуваме трофеи

Читај повеќе

Протекоа резултатите од гласањето за Златната топка

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Хорор во Индонезија: 129 загинати во судирите меѓу навивачите и полицијата по натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Незапирливиот Левандовски ја донесе Барса на врвот на табелата

Читај повеќе
  • filter

Будење на ѕверот: Баерн во специјализирани дресови го декласираше Баер

Читај повеќе

Барселона поради Пјаниќ му должи многу пари на Јувентус

Читај повеќе
  • play_arrow

Млад колумбиски боксер почина по нокаут

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на Фернандо Торес

Читај повеќе

Челси во тајност договорил трансфер на Нкунку

Читај повеќе