Официјален трејлер за мини-серијата Transatlantic

Стриминг платформата Netflix објави официјален трејлер за претстојната историска драма мини-серија наречена „Transatlantic“.

Дејството на серијата се одвива во раните 40-ти во Марсеј, за време на Втората светска војна. Двајца Американци и нивните сојузници формираат нестабилна спасувачка операција во 1940 година во Марсеј за да им помогнат на уметниците, писателите и другите бегалци кои бегаат од Европа во која беснее војната под налетот на Германците.

Во главните улоги се Џилиан Џејкобс, Кори Мајкл Смит, Јоли Фулер и Надив Молчо.

Првата епизода ќе биде премиерно прикажана на 7 април на, се разбира, Netflix. Првата сезона брои вкупно 7 епизоди.

реклама

Филм & ТВ

Нови детали од истрагата за смртта на Метју Пери: Запленети мобилниот и лаптопот на славна личност

Read more

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Летна салата со печена пченка

Read more
play_arrow
Брзи и лесни летни рецепти

Готвење за двајца: Брзи и лесни летни рецепти

Read more
play_arrow

Топ 15 највеличествени историски хотели

Read more
play_arrow

Топ 15 најнеобични инженерски проекти

Read more
play_arrow

5 летни салати  - идеален избор за во жешки денови

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more
play_arrow

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Read more
play_arrow

7 фудбалски менаџери кои се пробија иако се просечни

Read more
play_arrow

Статива

Read more
play_arrow

7 најлоши одбрани на титула во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Јован Манев: Сите сме со една цел, да постигнеме добар резултат

Read more
play_arrow

Времеплов: 33 години од највредниот пенал на Дарко Панчев

Read more