Официјален трејлер за психодрамата „The Lost Daughter“

Љубителите на психолошките драми ќе добијат нов предизвик кога на средината на декември ќе излезе филмост снимен според истоимениот роман на Елена Феранте.

Во реѓија и сценариот на Меги Џиленхол, во филмот се појавуваат Оливија Колман, Дакота Џонсон, Џеси Бакли, Пол Мескал, Дагмара Домињчик, Оливер Џексон-Коен Питер Сарзгард и Ер Харис.

Романот на италијанската писателка е објавен во 2006 година со оригинален наслов „La figlia oscura“ и ја раскажува приказната за жена која додека е летен одмор почнува да станува опседната со друга жена и нејзината ќерка откако почнуваат да ја прогонуваат спомените од нејзиното рано мајчинство.

Филмот веќе беше прикажан на Филмскиот фестивал во Венеција на 3 септември, во одредени киносали во САД ќе биде прикажан ан 17 декември, а од 31 ќе биде достапен на Netflix.

Remote video URL
Тагови
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Филм & ТВ

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Read more

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Read more

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Read more

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата корејска серија „Hellbound“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ридли Скот ги обвини младите и технологијата за неуспехот на „The Last Duel“

Читај повеќе

Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Читај повеќе