Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

„Alien: Romulus“ ја враќа феноменално успешната франшиза „Alien“ назад во своите корени: додека ги истражуваат длабоките краеви на напуштената вселенска станица, група млади вселенски колонизатори се соочуваат со најстрашната форма на живот во универзумот.

Remote video URL

Приказната е сместена помеѓу првиот филм „Alien“ од 1979 и „Aliens“ од 1986 и е вкупно седми филм во оваа франшиза.

Главните улоги ги толкуваат Кејли Спени, Дејвид Џонсон, Арчи Рино, Исабела Мерсед, Спајк Ферн и Ејлин Ву. Феде Алварес режира според сценариото што го напишал со честиот соработник Родо Сајагес врз основа на ликовите создадени од Ден О’Банон и Роналд Шусет. Продуцент заедно со Мајкл Прус и Волтер Хил е Ридли Скот, кој го режираше оригиналниот „Alien“ и ги продуцираше и ги режираше записите од серијата „Prometheus“ и „Alien: Covenant“. Извршни продуценти се Феде Алварес, Елизабет Кантилон, Брент О'Конор и Том Моран.

Премиерата 20th Century Studios ја закажа за 16 август во САД и Обединетото Кралство, иако првично требаше филмот да дебитира на платформата Hulu.

Тагови
реклама

Откриен потонат брод стар 3.300 години, со стотици недопрени амфори

Read more

Грција во сè поголеми проблеми поради масовниот туризам

Read more

Се појави нов сој на коронавирусот

Read more

Македонка загина во тешка сообраќајка во Грција

Read more

Филм & ТВ

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Read more

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Прв трејлер за серијата Women in Blue – приказната за првите жени во мексиканската полиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Анџелина Џоли ја покажа новата тетоважа

Читај повеќе

Бредли Купер исмеван поради новиот имиџ

Читај повеќе
  • play_arrow

Расел Кроу вели дека му е малку непријатно поради снимањето на новиот Gladiator

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Romulus, седмиот филм од Alien

Читај повеќе
  • filter

Анистон снимена во јавност по посетата на пластичен хирург: Промените се очигледни

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

На 7 и 8 јуни по петти пат фестивалот Metal Discharge во Битола

Читај повеќе