ЛА ЛИГА 2019/20

Официјално: Ла Лига се враќа на 8 јуни

Долгоочекуваната вест за шпанските фудбалски навивачи е официјално потврдена.

Шпанскиот премиер Педро Санчес денеска објави дека фудбалскиот шампионат во земјата добил „зелено светло“ за повторно да започне од неделата, која започнува на 8 јуни (понеделник).

– Шпанија прави што може и сега се отвораат нови хоризонти. Време е да се продолжи со многу активности. Ла Лига се враќа на 8 јуни, рече тој.

Сега шефовите на Ла Лига по паузата ќе одлучат за датумот за првото коло во Шпанија. Ова се очекува да биде викендот на 13 и 14 јуни.

Тагови
реклама

Фудбал

Подемот и падот на Гарет Бејл

Read more

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Read more

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Read more

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Read more

Спорт

  • play_arrow

Подемот и падот на Гарет Бејл

Читај повеќе

Ибра закрепнува, ќе се врати во јули

Читај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси или Роналдо, но не сакав

Читај повеќе

Forbes: Роналдо стана првиот фудбалер милијардер

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал и Атлетико со заедничка иницијатива за поддршка на најпогодените од COVID-19

Читај повеќе

Игуаин и Сари склучиле пакт

Читај повеќе

Надал: Не би играл на УС Опен

Читај повеќе

НБА се враќа во досега невиден формат со 22 екипи

Читај повеќе

Среќен роденден, Комити!

Читај повеќе