Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Не е прв случај, ама никогаш не престанува да биде забавно.

Д-р Клер Венам даваше онлајн интервју од дома за BBC News Channel во врска со локалните карантини во Велика Британија, кога нејзината ќерка влезе во кадар.

Во разговорот со BBC подоцна, д-р Венам изјави дека баш е иронично што ѝ се случило ова, бидејќи неодамна објавила труд за British Medical Journal токму на оваа тема.

Во трудот таа го застапува ставот дека „судирот“ меѓу нашите приватни и професионални животи што се потенцира со ковид-кризата може дури и да помогне во подобрување на родовата еднаквост. Таа сепак додаде дека никогаш не ни помислила дека вакво нешто ќе ѝ се случи нејзе.

Новинарот кој ја интервјуираше поразговара и со ќерка ѝ Скарлет и рече дека тоа му е најинформативното интервју што го направил цел ден.

Remote video URL

Првото вакво вирално видео во кое деца влегуваат во кадар среде работно интервју се случи во 2017 година кога двете деца на професорот Роберт Е. Кели се појавија во позадина додека тој даваше стручно мислење во живо за BBC.

Тагови
реклама

Чек дис аут

Со формула по чешки автопат се тркал до Германија

Read more

Моментот кога канадски политичар проголта пчела во текот на говор

Read more

Најскапата пица во светот чини над 8 илјади евра и се прави во Салерно

Read more

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Read more
 

Магазин

  • filter

Босна има мал излез на море, но и една прекрасна плажа

Читај повеќе
  • play_arrow

Со формула по чешки автопат се тркал до Германија

Читај повеќе

Шест места во кујната каде се кријат најмногу бактерии

Читај повеќе

Како да комуницирате со арогантни луѓе?

Читај повеќе

Тест со лимон може да докаже дали сте интроверт или екстроверт

Читај повеќе

Кои мажи најдолго издржуваат во кревет?

Читај повеќе

Време е да го оставите телефонот и да се посветите на детето

Читај повеќе

Што може да се случи ако целосно престанете да јадете јајца?

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога канадски политичар проголта пчела во текот на говор

Читај повеќе