„Once Upon a Time ... in Hollywood“ е најдобар филм за 2019 според критичарите

Во Холивуд синоќа беа доделени наградите Critics' Choice Awards. Наградата за најдобар филм ја доби „Once Upon a Time... in Hollywood“, на Квентин Тарантино. Филмот, според критичарите, го има и најдоброто оригинално сценарио.

Наградата за најдобра машка главна улога отиде кај Хоакин Феникс за филмот „Joker“, a за најдобра глумица – кај Рене Зелвегер за „Judy“.

Наградата за режисер на годината ја поделија Бонг Џун Хо за филмот „Parasite“ и Сем Мендез за „1917“.

Најдобри споредни актери се Бред Пит („Once Upon a Time... in Hollywood“) и Лора Дерн („Marriage Story“).

За најдобар млад глумец е прогласен Робин Грифин Дејвис во филмот „Jojo Rabbit“.

Најдоброто адаптирано сценарио, според критичарите, го има „A Beautiful Day in the Neighborhood“, напишано од Ноа Харпстер и Мика Фицерман-Блу. 

реклама

Филм & ТВ

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Read more

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Read more

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Read more

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Read more

Сцена

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Читај повеќе
  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Читај повеќе

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе