OnePlus претстави два нови евтини смартфони

Смартфонот OnePlus Nord дебитираше ова лето, но е достапен само во Индија и некои држави во Европа, а сега се претставени два нови модели кои ќе бидат достапни во целиот свет.

OnePlus официјално ги претстави Nord N10 5G и N100, уреди за кои од компанијата велат дека се нов чекор во понуда на евтини смартфони на пазарот.

Додадоа дека луѓето ќе можат да купат поевтин, но квалитетен смартфон.

Nord N10 5G чини 430 долари, а го доби новиот процесор Qualcomm Snapdragon 690, има 6 GB RAM и 128 GB интерна меморија, 6,49-инчен FHD екран со фреквенција на освежување од 90 Hz.

Има 4 камери, главна од 64, ултраширока, макро и монохромна. Уредот го напојува батерија од 4.300 mAh. Го користи оперативниот систем Android 11.

OnePlus N100 чини 234 долари и доаѓа со 6,52-инчен HD+ екран и батерија од 5.000 mAh.

Има главна камера од 13, макро и селфи камера. Уредот користи Snapdragon 460 процесор, 4 GB RAM и 64 GB интерна меморија. Може да додадете и microSD картичка.

Тагови
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Мобилни

Poco го претстави новиот смартфон M3 со одлична батерија

Read more

Motorola го претстави смартфонот Moto E7

Read more

Samsung ги претстави новите смартфони Galaxy A12 и A02s

Read more

Запознајте се со CAT S42, првиот телефон со антибактериска заштита

Read more

Гик

Распишан тендер за научна студија за влијанието на 4G и 5G мрежите врз здравјето и околината

Читај повеќе
  • play_arrow

Мила, добредојде во Monster Hunter World: Iceborne

Читај повеќе
  • play_arrow

Универзумот наместо да се лади, се загрева: Дали ќе има „Големо спалување“?

Читај повеќе
  • filter

Poco го претстави новиот смартфон M3 со одлична батерија

Читај повеќе

Можат ли кучињата да намирисаат COVID-19?

Читај повеќе
  • play_arrow

Откачена биологија: Сѐ што не сте знаеле за интелигентните октоподи

Читај повеќе

Војници на иднината: САД работат на систем за читање мисли

Читај повеќе

Феномен што не познава граници: Популарната серија ги „запали“ апликациите за шах

Читај повеќе
  • play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Читај повеќе