Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Познатиот TikTok доктор Каран Раџ открива која е најопасната секс поза која предизвикува дури 50 проценти од случаите на фрактури на пенисот.

Д-р Раџ тврди дека „обратна каубојка“ е секс поза која најверојатно ќе му наштети на мажот и ќе предизвика сериозни последици.

„Ако движењата на мажот и жената за време на сексот не се синхронизирани, тоа може да предизвика пенисот да испадне од вагината и жената да го скрши со пубичната коска“, објаснува тој.

„Иако пенисот нема коска, може да се скрши“, вели докторот.

Тој го објасни ова со зборовите дека всушност се крши „ткивото што овозможува продолжување на пенисот за време на ерекцијата“.

Remote video URL
реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Љубов и секс

Колку сантиметри си додаваат мажите кога лажат за должината на пенисот?

Read more
Како најлесно да ги преболите бившите?

Како најлесно да ги преболите бившите?

Read more

Прашања што ќе ви покажат дали сте со вистинскиот партнер

Read more

Пет машки тајни за сексот кои секоја жена мора да ги знае

Read more
 

Магазин

Русинката Наталија Кузнецова е најсилната жена во светот

Читај повеќе
  • filter

Ѕирнете во луксузниот стан на Џенифер Лоренс во Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите вежби за цврсти раце и грбни мускули

Читај повеќе

Зошто мајките во Холандија се најсреќни?

Читај повеќе
  • filter

Норвешка убавица: Фрида Асен

Читај повеќе

Научна метода како да го заспиете бебето за 13 минути

Читај повеќе

Кој зеленчук е здраво да го јадете свеж, а кој зготвен?

Читај повеќе

Како да спречите главоболка предизвикана од промени на времето?

Читај повеќе
  • play_arrow

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Читај повеќе