Опцијата Dark Mode стигнa и на Instagram

Instagram е најновата во низа апликации на која беше активирана опцијата Dark Mode.

Ако користите BETA верзија на апликацијата Instagram, имате Android 10 на својот уред и користите системски Dark Mode, тогаш најверојатно веќе ја имате опцијата.

За жал, уште не можете да ја активирате сама по себе, но ако активирате Dark Mode за целиот систем и сте ги исполниле сите услови, ќе го гледате и Instagram во Dark Mode.

Опцијата Dark Mode за целиот систем може да ја нагодите следејќи ги овие чекори: Settings > Display > Advanced > Device Theme.

Со оглед на тоа дека станува збор за BETA верзија, ако активирате Instagram Dark Mode очекувајте можни грешки во интерфејсот или некои други пропусти кои не би требало да го нарушуваат користењето на апликацијата.

реклама

Расте бројот на новозаразени во Грција и Албанија

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Германија: Задолжителен ковид тест за сите кои влегуваат во земјата од високоризични региони

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Софтвер

Корисниците на уредите на Apple се сомневаат дека Instagram ги шпионира

Read more

Како да избришете видео од вашиот YouTube канал?

Read more

Како да го ажурирате Google Chrome?

Read more

Руски хакери се обидуваат да украдат податоци за COVID-19 вакцина

Read more

Гик

На Арктикот исчезнаа две санти мраз стари 5.000 години

Читај повеќе

Постапката за одобренија за 5G во Македонија ќе почне до крај на годината преку аукција

Читај повеќе

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Читај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат COVID-19 за компјутерски напади на поголеми жртви

Читај повеќе

Вакцината на „Novavax“ против COVID-19 успешно произвела антитела

Читај повеќе
  • play_arrow

Јапонци измислија маска која преведува на осум јазици

Читај повеќе

СЗО: Новиот коронавирус најверојатно потекнува од лилјаците

Читај повеќе
  • play_arrow

Crew Dragon успешно ги врати астронаутите на Земјата

Читај повеќе

Трамп сака да ја забрани апликацијата ТikTok, а Microsoft преговара да ја купи

Читај повеќе