Опожарени две возила во Скопје

Скопје, 7 август 2020 (МИА) – Во пожар што избувна вчера наутро на улица „Кленоец“ во Општина Карпош опожарени се две возила. Првото е „шкода фелиција“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.Д.(68) од Скопје, а второто возило е „пасат“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Ј.(48) од Скопје.

Како што информира денеска МВР, случајот во СВР Скопје го пријавила М.С.(25) од Скопје, на 6 август 2020 во 00:40 часот. Таа пријавила дека на улица „Кленоец“ во Општина Карпош настанал пожар, при што било опожарено патничкото возило „шкода фелиција“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.Д.(68) од Скопје.

Од пожарот биле зафатени и дел од фасада на зграда на улицата „Кленоец“, со прозорец и ролетна од стан, како и паркирано патничко возило „пасат“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Д.Ј.(48) од Скопје.

Пожарот бил изгаснат од Противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

реклама

Мажите во овие хороскопски знаци ќе ве разочараат во кревет

Read more

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Read more

Колку чинат моделите од новата Mercedes С класа?

Read more

Хроника

ОЈО Скопје оцени дека нема основа да постапува за „Теретана“

Read more

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Read more

Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

Read more

Продолжува судењето за организаторите на 27 април, Талат Џафери повикан како сведок

Read more

Вести

Аргентина станува жариште на COVID-19 во Латинска Америка

Читај повеќе

Нови 144 случаи, 8 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

ОЈО Скопје оцени дека нема основа да постапува за „Теретана“

Читај повеќе

Заев за бугарскиот меморандум: Владата останува пријателски насочена кон Бугарија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ангелов: Ние Македонците сме староседелци од антиката

Читај повеќе

Заев: Субвенции ќе има за сите етнички заедници

Читај повеќе

Филипче: Не е точно дека сите хронично болни се враќаат на работа

Читај повеќе

Тешко повреден велосипедист во Скопје

Читај повеќе

Регистрирани 533 прекршоци за неносење маски

Читај повеќе